Tatry Running Tour – Sky&Cloud Run 2017

Tatry Running Tour 2017

Tomáš Štverák Tatry Running Tour 2017 Sky&Cloud Run galerie pro závodníky, Fotograf Lukáš Budínský
Tomáš Štverák na závodě Tatry Running Tour 2017

Tatry Running Tour 2017 je třídenní běžecká akce v nádherných kulisách Vysokých Tater se zázemím na Štrbském Plese. Po pátečním nočním běhu následují sobotní hlavní závody. Mezi nejvyhledávanější patří Sky&Cloud Run – 34 km dlouhý horský běh přímo v srdci Vysokých Tater.

Průběh Tatry Running Tour 2017

Tatry Running Tour 2017 Sky&Cloud Run galerie pro závodníky, Fotograf Lukáš Budínský
Závodník na trase Sky&Cloud Run nad Popradským plesem

Závod Sky&Cloud Run 2017 ovlivnilo počasí ve větší míře, než bylo milé. Závod odstartoval na čas a i přes vytrvalý déšť se vydalo téměř 200 startujících na boj v horách. Postupně ale začaly hory ukazovat svoji tvrdou povahu. Na hřebeni foukal vítr v nárazech přes 100 km/h a déšť se měnil v sníh. Teplota klesla pod bod mrazu a pocitová ještě o mnoho níž. Na tatranské žule se usazoval ledový povlak. Organizátoři se na základě doporučení horské služby rozhodli závod předčasně ukončit po 20 km na Sliezskom dome. Bezpečí závodníků bylo oprávněně postaveno na první místo.

Sky&Cloud Run galerie pro závodníky, Fotograf Lukáš Budínský
Stoupání po tvrdé a mokré tatranské žule na Ostrvu

Fotografie pro účastníky závodu Tatry Running Tour 2017

V týmu SportShots.cz fotili 2 fotografové – Lukáš Budínský a Jakub Stryk. Zatímco Jakub Stryk měl na starosti celou sérii od pátku do neděle, tak Lukáš Budínský byl na trati závodu Sky&Cloud Run. Závodníky zachytil pouze při prvním stoupání na Ostrvu. V sedle poté čekal na jejich seběh do cíle. I přes nepřízeň počasí je zpracováno téměř 750 fotografií z terénu i zázemí závodu. Většina závodníků ze závodu sky&cloud run byla identifikována podle startovního čísla, můžou se tedy lehce dohledat.

Tatry Running Tour 2017 Sky&Cloud Run galerie pro závodníky, Fotograf Lukáš Budínský
Tatry Running Tour 2017 provázela nepřízeň počasí

Fotografie je možné zakoupit ve standardním rozlišení, nebo ve špičkové tiskové kvalitě. Sice na trati panovala po celou dobu silná mlha a déšť, ale ta jistě neubírá fotografiím na atraktivitě. Naopak přidává na atmosféře

Fotografie ze stránek RaceShots.cz jsou určeny pouze pro osobní účely.

Fotografie pro média ze závodu Tatry Running Tour 2017

Tatry Running Tour 2017 fotografie pro závodníky, Fotograf Lukáš Budínský
Déšť se mění ve sníh během závodu Sky&Cloud run ve Vysokých Tatrách

Výběr nejlepších fotografií bude dostupný i v naší fotobance store.sportshots.cz. Zakoupit si zde můžete fotky s redakční licencí pro elektronická i tištěná média.

1 thought on “Tatry Running Tour – Sky&Cloud Run 2017”

Comments are closed.