Compressport Ještěd Skyrace 2019

Compressport Ještěd Skyrace 2019, vítězka závodu
Compressport Ještěd Skyrace 2019 – vítězka Pavla Schorná

Compressport Ještěd Skyrace a Vertikál 2019

Aktualizace

  • PO 03:00 – Prvních 400 fotografií online (Skyrace start, Elita na kamenech a v seběhu z Ještědu, Canicross starty), 98 % rozpoznaných startovních čísel
  • PO 12:00 – Doplněno 260 fotografií (Ještěd trail všichni závodníci na kamenech, Canicross na kamenech)
  • PO 15:00 – Doplněno 300 fotografií (Ještěd Skyrace hlavní závod na prvních kamenech)
  • PO 22:00 – Doplněno 460 fotografií (Ještěd Skyrace hlavní závod na druhých kamenech a seběh)
  • ÚT 19:00 – Doplněno 100 fotografií (Výběr fotek od Bóši – různě po všech trasách)
  • ÚT 22:00 – Doplněno 630 fotografií (Cílová fota všech závodů)
  • ST 10:00 – Doplněno 250 fotografií (První seběh Ještěd Skyrace)

Pozor novinka!

Nově můžete fotografie zakoupit i pomocí bankovního převodu. Pokud byl PayPal pro vás překážkou, máte i jinou možnost. Více informací přímo v galeriích RaceShots.

Compressport Ještěd Skyrace 2019 – již čtvrtý ročník jarního závodu pod taktovkou Honzy Dušánka. Tentokrát opět s celou řadou změn, které potvrdili pozici vrcholného závodu v české kotlině. Závod je nejen Mistrovstvím ČR ve skyrace, ale i jedním z nominačních na mistrovství světa ve Skyrunningu. Není se co divit, že přilákal téměř kompletní českou běžeckou špičku. Nově ale závod obohatila i skyrunning reprezentace z Itálie. Na trati jste se mohli potkat například s Ondrou Fejfarem, Márou Causidisem, Tomášem Macečkem či Kateřinou Matrasovou
Oproti předchozím ročníkům přinesl rok 2019 celou řadu novinek. Termín hlavního závodu byl přesunut na neděli a uvolnil sobotní termín pro Vertikál – rychlý atraktivní závod do vrchu. V neděli přibyly i závody s čtyřnohými běžci – Canicross.

Compressport Ještěd Skyrace 2019
Compressport Ještěd Skyrace 2019

Průběh Compressport Ještěd Skyrace 2019 a jeho výsledky

V letošním ročníku se opět opakoval loňský zázrak se slunečným počasím. Ještěd přivítal účastníky zataženou oblohou a ranním sněžením. Ještě před začátkem závodů se oblačnost rozpustila a mnoho závodníků tak mělo šanci poprvé vidět vrchol. Compressport Ještěd Skyrace 2019 i Trail sliboval napínavou podívanou od startu až do cíle. V prvním seběhu byl v čele Jiří Čípa, ale na Vrchol Ještědu se jako první podíval Mára Causidis. Poté již nastoupil borec z Itálie – MATTIA BERTONCINI, který do cíle běžel společně s Ondrou Fejfarem. Nakonec si vítězství ohlídal, Ondra doběhl druhý následován Jiřím Čípou.

Mezi ženami zvítězila s náskokem Pavla Schorná, následována Italkou Cecílií Basso a Petrou Ševčíkovou

Běžecký závod Ještěd Skyrace 2019
Compressport Ještěd Skyrace 2019 – Mára Causidis v prvním kamenitém stoupání na Ještěd

Fotografie pro účastníky závodu Compressport Ještěd Skyrace 2019

V týmu SportShots.cz fotili 4 fotografové – Lukáš Budínský, Lukáš Podolák, Jiří Bošek a Jakub Stryk. Díky důkladnému plánování a kvalitnímu pokrytí akce, se může každý závodník těšit na několik svých fotek z trati i cíle. Celkem je zpracováno 1800 fotografií ve galeriích pro trasy Vertikál, Trail, SkyRace i Canicross. Některé pasáže závodu mají vlastní podgalerie pro snazší vyhledávání. Většina závodníků byla identifikována podle startovního čísla, můžou se tedy lehce dohledat.

Fotografie je možné zakoupit ve standardním rozlišení, nebo ve špičkové tiskové kvalitě. Počasí nahrálo tomu, že fotografie ze závodu Compressport Ještěd Skyrace 2019 mohou zdobit nejeden obývák. Díky spolupráci s organizátorem Honzou Dušánkem bude vystavena pro účastníky i galerie fotografií zdarma s logem závodu. Tyto fotografie budou dostupné po dobu 5 dní.

Fotografie ze stránek RaceShots.cz jsou určeny pro osobní účely, zakoupit lze i editorial licenci.

Compressport Ještěd Skyrace 2019
Compressport Ještěd Skyrace 2019

Fotografie pro média ze závodu Compressport Ještěd Skyrace 2019

Fotografie z galerií můžete zakoupit i v editorial licencích pro média. Výběr nejlepších fotografií z celého závodu bude brzy dostupný i v naší fotobance store.sportshots.cz. Zakoupit si zde můžete fotky s redakční licencí pro elektronická i tištěná média.