Ještěd SkyRace 2018

Ještěd SkyRace 2018

Ještěd SkyRace 2018 a Ještěd Trail fotogalerie pro účastníky / Fotograf Lukáš Budínský SportShots.cz
Ještěd SkyRace 2018 – Stoupání na Ještěd tentokrát za slunečného počasí

Ještěď SkyRace 2018 – již třetí ročník jarního závodu pod taktovkou Honzy Dušánka. Tentokrát opět s celou řadou změn, které potvrdili pozici vrcholného závodu v české kotlině. Závod je nejen Mistrovstvím ČR ve skyrace, ale i jedním z nominačních na mistrovství světa ve Skyrunningu. Není se co divit, že přilákal téměř kompletní českou běžeckou špičku. Na trati jste se mohli potkat například s Ondrou Fejfarem, Márou Causidisem, Pavlem Brýdlem, Annou Strakovou či Zuzanu Krchovou.
Hlavní novinkou oproti předchozím ročníkům je přidání kratšího závodu Ještěd Trail. Ten je určen těm, kteří se ještě necítí na hlavní závod a přitom nechtějí přijít o krásné pasáže, které Ještěd nabízí.

Průběh Ještěd SkyRace 2018 a jeho výsledky

V letošním ročníku se stala nevídaná věc a Ještěd přivítal účastníky ve slunečném počasí. Mnoho závodníků tak mělo šanci poprvé vidět vrchol. Ještěd SkyRace 2018 i Trail sliboval napínavou podívanou od startu až do cíle. V prvním seběhu byl v čele ještě Milan Janata, nicméně v následném stoupání šel do trháku obhájce vítězství Ondřej Fejfar. Ten si udržel náskok až do cíle právě před Milanem Janatou. Jako třetí doběhl Marek Causidis.

Mezi ženami zvítězila Zuzana Krchová, následována Annou Strakovou a Petrou Ševčíkovou.

Ještěd SkyRace 2018 a Ještěd Trail fotogalerie pro účastníky / Fotograf Lukáš Budínský SportShots.cz
Ještěd SkyRace 2018 – Vítězka Zuzana Krchová v posledním stoupání

Fotografie pro účastníky závodu Ještěd SkyRace 2018

V týmu SportShots.cz fotili 3 fotografové – Lukáš Budínský, Lukáš Podolák a Jiří Bošek. V cíli pomáhal ještě Tomáš Bubela. Díky důkladnému plánování a kvalitnímu pokrytí akce, se může každý závodník těšit na několik svých fotek z trati i cíle. Celkem je zpracováno 2000 fotografií ve společných galeriích pro trasy Trail i SkyRace. Některé pasáže závodu mají vlastní podgalerie pro snazší vyhledávání. Většina závodníků byla identifikována podle startovního čísla, můžou se tedy lehce dohledat.

Ještěd SkyRace 2018 a Ještěd Trail fotogalerie pro účastníky / Fotograf Lukáš Budínský SportShots.cz
Ještěd SkyRace 2018 – intenzita zážitku bolí každého

Fotografie je možné zakoupit ve standardním rozlišení, nebo ve špičkové tiskové kvalitě. Počasí nahrálo tomu, že fotografie ze závodu Ještěd SkyRace 2018 mohou zdobit nejeden obývák. Díky spolupráci s organizátorem Honzou Dušánkem bude od úterý vystavena pro účastníky i galerie fotografií zdarma s logem závodu. Tyto fotografie budou dostupné po dobu 5 dní.

Fotografie ze stránek RaceShots.cz jsou určeny pro osobní účely, zakoupit lze i editorial licenci.

Ještěd SkyRace 2018 a Ještěd Trail fotogalerie pro účastníky / Fotograf Lukáš Budínský SportShots.cz
Ještěd SkyRace 2018 – poslední stoupání na vrchol

Fotografie pro média ze závodu Ještěd SkyRace 2018

Fotografie z galerií můžete zakoupit i v editorial licencích pro média. Výběr nejlepších fotografií z celého závodu bude brzy dostupný i v naší fotobance store.sportshots.cz. Zakoupit si zde můžete fotky s redakční licencí pro elektronická i tištěná média.