Ještěd SkyRace 2017

start Ještěd SkyRace 2017 galerie pro závodníky
Start závodu Ještěd SkyRace 2017 – mistrovství republiky ve skyrace

Ještěď SkyRace 2017 – druhý ročník jarního závodu pod taktovkou Honzy Dušánka. Tentokrát s celou řadou změn, které dotáhly organizaci závodu mezi špičku v české kotlině. Závod se stal mistrovstvím republiky ve SkyRace a přilákal téměř kompletní českou skyrunning běžeckou špičku. Kde jinde vedle sebe potkáte taková jména jako Jan Zemaník, Tomáš Lichý, Ondřej Fejfar, Tomáš Maceček či Tomáš Bystřický?

Jan Zemaník Ještěd SkyRace 2017 galerie
Jan Zemaník na závodě Ještěd SkyRace 2017

Průběh Ještěd SkyRace 2017 a jeho výsledky

Ještěd SkyRace sliboval napínavou podívanou od startu až do cíle. Hned z kraje se ujal vedení Tomáš Lichý, ale už ve druhém stoupání byl předstižen Ondřejem Fejfarem. Ten si postupně zvyšoval náskok, až do cíle, když se mu podařilo stlačit čas pod dvě hodiny. Druhý nakonec po těsném souboji doběhl Beskydský Jan Zemaník, před Tomášem Lichým. Mistrovský titul ve SkyRace tedy získal Ondřej Fejfar.

Mezi ženami zvítězila Pavla Schorná, následována Kateřinou Matrasovou a Zuzanou Krchovou.

Ještěd SkyRace 2017 galerie pro závodníky, Tomáš Buryška
Tomáš Buryška při seběhu na mistrovském závodě Ještěd SkyRace 2017

Fotografie pro účastníky závodu Ještěd SkyRace 2017

V týmu SportShots.cz fotili 3 fotografové – Lukáš Budínský, Jiří Januška a Jiří Bošek. Úkoly měli jasně rozdělené a časový harmonogram focení byl úspěšně dodržen, tak se může každý závodník těšit na několik svých fotek z trati i cíle. Celkem je zpracováno téměř 2000 fotografií ve 3 galeriích jednotlivých fotografů. Většina závodníků byla identifikována podle startovního čísla, můžou se tedy lehce dohledat.

Ještěd SkyRace 2017 galerie pro závodníky
Do kopce to bolelo nejen čelo závodu, ale i všechny ostatní

Fotografie je možné zakoupit ve standardním rozlišení, nebo ve špičkové tiskové kvalitě. Počasí nahrálo tomu, že fotografie ze závodu Ještěd SkyRace 2017 budou zdobit nejeden obývák. Díky spolupráci s organizátorem Honzou Dušánkem bude od úterý pro účastníky i galerie zdarma dostupných fotek s logem závodu. Tyto fotografie budou dostupné po dobu 5 dní.

Fotografie ze stránek RaceShots.cz jsou určeny pouze pro osobní účely.

stoupání na Ještěd SkyRace 2017 galerie pro závodníky, fotograf Lukáš Budínský
Druhé stoupání na vrchol Ještědu při Mistrovství ČR ve SkyRace 2017

Fotografie pro média ze závodu Ještěd SkyRace 2017

Cílová rovinka Ještěd SkyRace 2017

Výběr nejlepších fotografií z celého závodu je již dostupný i v naší fotobance store.sportshots.cz. Zakoupit si zde můžete fotky s redakční licencí pro elektronická i tištěná média.